יום ראשון, 13 בדצמבר 2015

11/12/2015 – הבקר למחרת במחנה והחזרה ממנו.


11/12/2015 – הבקר למחרת במחנה והחזרה ממנו.

היום הרביעי נפתח בהשכמה בשמונה בבוקר' אך חלק מהתלמידים השכימו לפני זה ויצאו לשחק במגרש הכדורסל. או במתחם ה"גע גע גע." לאחר מכן רכזו התלמידים את הציוד שלהם ליד חדר האוכל ואכלו ארוחת בוקר מזינה שכללה דגני בוקר, פנקייק, (אמריקה או לא אמריקה) וכו'.  יצאנו למסלול הליכה קצר בין ההרים על אחת הגבעות ספרה המדריכה אגדה עם מוסר השכל ולאחר מכן חזרנו אל המחנה. לאחר חזרה של עלייה וירידה של הקבוצות לבמה וממנה לגבי השירים והריקודים שיוצגו בערב התרבות שמנו את פנינו לעבר מתחם החווה החקלאית. התלמידים חולקו לשלוש קבוצות ובזה אחר זה עשו רוטציה בין שלוש פעילויות עיקריות. האחת הייתה אפיית פיתות. המתכון לאפיית פיתות כולל כמובן קמח מים והרבה אהבה. קבוצה אחרת יצרה מיץ מבלנדר שהיה מחובר לאופניים נייחות ועל ידי סיבוב הגלגלים בעצם ערבבו התלמידים את המתכון למיץ. העשוי מהפירות הגדלים בחווה. או במילים אחרות. יצא לנו המיץ מהספינינג. זה אגב המקום לציין כי החווה מגדלת צמחים ארץ ישראליים. עוד פעילות הייתה משק החי של החווה. ושם פגשנו את האלפקות. שציידה ביריקה עסיסית את אחד התלמידים. בכבשים. צמד חמורים, ארנב ענק, צמד כבשים, טווס, אווז ופר אחד.
יצאנו לאכול ארוחת צהרים ריכזנו את התיקים ליד המקום בו יאסוף אותנו האוטובוס וירדנו אל מתחם המועדון שם הסבירו לנו על תהליך המחזור ויצירת הקומפוסט (זבל אורגני) מחומרי טבע החוזרים לטבע. והתחלנו לסובב ברגל המתקן בחדווה רבה כדי להפוך זבל לזהב.
חזרנו לחווה פגשנו בצב ענק. אחרי זה יצרנו מעגל מסכם גדול בחדר האוכל. היה מרגש לראות את כולם מחבקים שכם אל שכם. ומביעים את שביעות הרצון שלהם מהיומיים האלה. "היה כיף" היו צמד המילים המילה שחזרו שוב ושוב. ולאחר מכן עלינו על האוטובוסים חזרה ל west Hollywood .
הגענו אחרי נסיעה לא קצרה, בזמן העומס התנועתי. בכלל לנסוע בכבישי לוס אנג'לס בשעות העומס הוא סיוט אמיתי. איילון נראה ליד הכבישים האלה כאוטוסטרדה חופשית. הגענו לבית הספר ונחתנו לקבלת שבת והדלקת נרות.
שבנו עייפים אך מרוצים כל אחד למארחו